Pages Menu
Categories Menu

Dodane przez on wrz 3, 2015 in Reklama |

Temat na czasie – drony

Temat na czasie – drony

O dronach mówi się w Polsce od kilku lat. Bardzo dużo, głośno, to temat zdecydowane na czasie. Czym są drony? To zdalnie sterowane, nieco futurystycznie wyglądające pojazdy bezzałogowe, kiedyś wykorzystywane tylko przez wojsko czy wręcz jednostki specjalne – dziś znacznie szerzej, dostępne wręcz dla każdego, nie tylko tych, którzy walczą z terroryzmem. Pozwalają zobaczyć świat z góry – bez wychodzenia z domu. Stają się więc bardzo popularne – choćby jako prezent.

 

Oczywiście nie są one tanie, a im bardziej zaawansowany technologicznie dron – tym droższy. Najtańszy dron z kamerą full hd to około 400 zł. Ceny bardziej wyrafinowanych sięgają wielokrotności tej ceny. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej, by zakupiony przez nas dron z kamerą full hd nie należał do wyższej kategorii cenowej – gdyż tani sprzęt wiąże się ze znacznie niższa jakością i komfortem użytkowania. Nie nacieszą się więc nim nadto – ani zbyt długo.
Drony używane są nie tylko w armii i nie tylko do zabawy. Współcześnie mają też szerokie zastosowanie na przykład przy kontroli zanieczyszczenia zapowietrza.