Pages Menu
Categories Menu

Dodane przez on mar 20, 2016 in Ciekawostki |

O darmowych grach mmo słów kilka.

O darmowych grach mmo słów kilka.

Mamy rok 2016, a więc rok w którym wiele rzeczy udostępnianych jest za darmo – podobnie jest z rynkiem skupiającym się na grach wideo.

Można powiedzieć, że najlepsze darmowe gry mmo to te, które mają największą rzeszę odbiorców. Gracze, chcący spróbować swoich sił w rywalizacji w systemie mmo niekoniecznie chcą kupować jakiś produkt, a więc gry darmowe będą dla nich bardziej atrakcyjne – nic w tym dziwnego, ponieważ statystycznie w gry darmowe gra o wiele więcej osób niż w gry, które trzeba nabyć za pieniądze.

Może nam się wydawać, że pokrzywdzeni są na tym producenci gier – oddają projekt, który kosztował ich wiele czasu, a także funduszy kompletnie za darmo… Takie myślenie jest jednak błędne. Producentom i twórcom gier nie zależy wyłącznie na pieniądzach ze sprzedaży, większość gier mmo oferuje bowiem tak zwane “mikropłatności”, czyli płatności, które możemy ale nie musimy dokonywać bezpośrednio w grze.

Dla wielu osób dokonywanie mikropłatności jest bardzo opłacalne, jeśli mają oni mniej czasu na gre, lub po prostu chcą, żeby grało im się przyjemniej.

Mikropłatności możemy podzielić na te Pay2Win – czyli takie, które mają ogromny wpływ na rozgrywkę lub te zwykłe – czyli takie, które głównie wpływają na wygląd postaci lub nieznacznie przyspieszają czas, w którym zrobilibyśmy coś bez wydawania na to naszych funduszy.