Pages Menu
Categories Menu

Dodane przez on kwi 3, 2021 in Reklama |

Jaką tablicę magnetyczną wybrać do sali konferencyjnej?

Jaką tablicę magnetyczną wybrać do sali konferencyjnej?

Współczesnym odpowiednikiem tablic kredowych są magnetyczne tablice suchościeralne, które coraz częściej zastępują klasyczny sprzęt w szkołach, a praktycznie zupełnie wyparły czarne i zielone tafle z sal wykładowych. Takie rozwiązania cieszą się dużą popularnością również w salach konferencyjnych w firmach, hotelach i centrach szkoleniowych.

Zalety tablic suchościeralnych

Do najważniejszych zalet magnetycznych tablic suchościeralnych należy ich higieniczna obsługa, brak pylenia, które może być uciążliwe dla alergików, a także wielofunkcyjność. Poza klasycznym zastosowaniem w formie tablicy, na której prezentuje się dane, można użyć ich do przypięcia różnego rodzaju form papierowych czy wykonanych z innych materiałów.

Duży wybór formatów, a także opcje mobilne, pozwalają na dopasowanie tablicy do każdej salki konferencyjnej, zarówno dużej, jak i niewielkiej. Kolejnym udogodnieniem jest nadruk. Tablice magnetyczne nie muszą być gładkie – mogą fabrycznie zostać wyposażone w naniesione linie czy kratkę. Szczególnie ta ostatnia jest dużym ułatwieniem, jeśli używa się tablic głównie do precyzyjnych rysunków, obliczeń czy nanoszenia wykresów.

Tablica wisząca w aluminiowej ramie

Do najbardziej uniwersalnych i najczęściej wybieranych tablic suchościeralnych przeznaczonych do sal konferencyjnych należą duże tablice wiszące, w aluminiowej ramie.

Design ramy nawiązuje do nowoczesnego najczęściej umeblowania i wyposażenia pomieszczenia, natomiast większy rozmiar tablicy umożliwia prowadzenie szkoleń oraz różnego rodzaju spotkań o charakterze organizacyjnym.

Suchościeralne, jezdne tablice obrotowe

Inne popularne rozwiązanie to jezdna tablica magnetyczna obrotowa. Najczęściej jest dwustronna, co daje więcej miejsca na zapiski, a także posiada regulowaną wysokość. Stelaż wyposażony jest zwykle w 4 kółka i umożliwia swobodne przemieszczanie sprzętu.

Taka tablica sprawdza się szczególnie w tych salkach konferencyjnych, gdzie wykorzystywana jest możliwość dowolnej konfiguracji umeblowania. Stanowi także doskonałą alternatywę dla klasycznej tablicy tam, gdzie przeszklenia czy inne elementy architektoniczne nie pozwalają na lokalizację suchościeralnej magnetycznej tablicy wiszącej.